Wylewka anhydrytowa jest odpowiednia  w strefach mokrych takich jak łazienka, WC, kuchnia, piwnica, garaż. Wbrew wielu sprzecznym opiniom, które można znaleźć w internecie, wylewka anhydrytowa spełnia wszelkie warunki i nie stanowi zagrożenia w kontakcie z wodą np. w łazience. Kluczowym aspektem jest w tym wypadku nie rodzaj wylewki a zastosowana hydroizolacja oraz sprawna wentylacja.

Łazienka i WC to najbardziej narażone na działanie wilgoci pomieszczenia w domu, mieszkaniu, hotelu czy biurowcu. Odpowiednio dobrane i właściwie wykonane  uszczelnienia oraz izolacje przeciwwilgociowe będą chroniły te pomieszczenia przed szkodliwym działaniem wody, przed pojawieniem się grzybów i pleśni. Zabezpiecza się głównie podłogę i ściany, a czasem także pomieszczenia sąsiadujące.

Wylewka anhydrytowa jest odpowiednia do pomieszczeń mokrych takich jak np. łazienka, piwnica.  Porównując ją do tradycyjnej posadzki cementowej jest nawet bardziej odporna na wilgoć ze względu na zwartość struktury. Posadzka anhydrytowa ma porowatość na poziomie 8% a tradycyjna cementówka 15-20%, czyli istnieje znacząca różnica w liczbie wypustek i porów powietrza, co wpływa na stopień chłonności wody do wnętrza jastrychu.

W celu zabezpieczenia posadzki przed wilgocią (zarówno anhydrytową jak i cementową) należy szczególnie zadbać o etapy następujące po wylaniu i wyschnięciu jastrychu: odpowiednie przygotowanie podłoża pod wykończenie np. płytki, wykonanie uszczelnienia podpłytkowego oraz montaż i fugowanie płytek. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na odpowiednią i sprawną wentylację w tych pomieszczeniach, aby utrzymać odpowiedni poziom wilgotności.

Jeśli etap hydroizolacji pomieszczenia zostanie dobrze przeprowadzony, to codzienne użytkowanie stref mokrych (np. łazienki, garażu, piwnicy) nie powinno nam zaprzątać myśli. Wiele osób boi się jednak, co stanie się z posadzką w przypadku zalania i dłuższego utrzymywania się wody w pomieszczeniu (np. awaria pralki w łazience czy przedostanie się deszczówki do garażu lub piwnicy). Jeśli woda będzie utrzymywała się w pomieszczeniu kilka godzin lub dni, należy bardziej przyjrzeć się warstwom styropianu znajdującego się pod posadzką niż samej posadzce. Woda z reguły omija warstwę posadzki, przedostaje się do niższych warstw powodując nasiąkanie styropianu. O ile wyschnięcie posadzki nie stanowi problemu, o tyle bardzo często z powodu gnicia styropianu wymagany jest w tak ekstremalnych wypadkach remont pomieszczenia.

Mamy bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu wylewek anhydrytowych na wielu różnych inwestycjach. Zaufało nam setki klientów. Nasza firma istnieje na rynku blisko 10 lat i w tym okresie nie wpłynęła do nas żadna reklamacja związana z negatywnym wpływem wody i wilgoci na wykonaną przez nas posadzkę anhydrytową.

Nasze kompleksowe usługi obejmujące także wykonanie posadzki anhydrytowej w strefach mokrych (łazienki, kuchnie, garaże, piwnice, sauny, pomieszczenia gospodarcze, laboratoria) wykonaliśmy w setkach prywatnych domów jednorodzinnych oraz na średnich i dużych inwestycjach, m.in.:

Euro Centrum Konferencyjne w Warszawie, 2 000 m2

Hala Sportowa w Książenicach, 5 500 m2

Szpital w remontowanym budynku Gurewicza w Otwocku Apartamentowiec Berezyńska 43 w Warszawie, 1 200 m2 Przedszkole w Konstancinie, 1 000 m2

Przedszkole w Starej Iwicznej, 1 000 m2

Biurowiec na warszawskim Wawrze, 1 400 m2

Fabryka Bioton w Ożarowie Mazowieckim, 5 000 m2 Remontowane kamienice dla IPECO, 10 000 m2

Hydroizolacja pomieszczeń wilgotnych i mokrych

Źródło: https://www.bzg.pl/node/336
 1. okładzina ceramiczna
 2. klej typu „flex”
 3. hydroizolacja (folia w płynie, elastyczna zaprawa uszczelniająca)
 4. tynk tradycyjny
 5. taśma uszczelniająca
 6. sznur wypełniający
 7. silikon sanitarny z systemowym gruntownikiem
 8. dylatacja obwodowa
 9. jastrych
 10. folia PE
 11. płyty izolacji termiczno-akustycznej
 12. warstwa niwelująco-wygładzająca
 13. strop
 14. ściana
 15. preparat gruntujący do podłoży gipsowych
 16. paroizolacja